Péče o děti v Dětské skupině Krumlík

od 12 měsíců do 6 let

 

Otevírací doba

 

Pondělí 7:00 - 15:30
Úterý 7:00 - 15:30
Středa 7:00 - 15:30
Čtvrtek 7:00 - 15:30
Pátek 7:00 - 15:30

 

Dětská skupina má kapacitu max. 12 dětí, což zajišťuje skutečně individuální přístup. O děti pečuje kvalifikovaný personál, který má zkušenosti s dětmi a stále se vzdělává a školí v nejnovějších přístupech ve výchově, první pomoci, tvořivých aktivitách s nejmenšími apod. Po dohodě se zákonným zástupcem je možné přijímat i děti se specifickými potřebami.

U nově nastupujících dětí je uplatňován individuálně přizpůsobený adaptační režim. Doporučujeme před započetím docházky navštěvovat Volnou hernu pro rodiče s dětmi, aby se dítě seznámilo s prostředím centra a cítilo se zde bezpečně.

Děti přijímáme po celý rok, máme otevřeno i v létě.

Jsme registrovanou dětskou skupinou, proto můžeme přijímat pouze očkované děti.

 

Naše zaměření

Vzhledem k tomu, že sídlíme těsně vedle pobočky Městské knihovny, zaměřujeme se u dětí na vytváření kladného vztahu ke knihám a čtení. Každý měsíc chodíme do knihovny na návštěvu, prohlížíme si knihy s paní knihovnicí, poslechneme si pohádku a vždy si také něco hezkého vyrobíme. Stále doplňujeme naši vlastní knihovničku o krásné a zajímavé knihy vhodné již pro děti od jednoho roku, naše týdenní plány obsahují vždy i seznam tematicky vhodných knih. Před spaním dětem čteme pohádky, jak klasické, tak moderní z celého světa. Vedeme děti ke správnému zacházení s knihami a lásce k příběhům.

 
Přestože se naše dětská skupina nachází na sídlišti, do přírody nemáme daleko. Kousek od nás je kopec, na kterém se v zimě parádně bobuje a také louky, na které se chodíme sbírat kytičky nebo si třeba udělat piknik. A několikrát za rok si pozveme přírodu i k nám. Míváme tematicky zaměřené dny s ježečkem nebo slepičkou :-)
 
 
 
 
V listopadu 2021 získala naše dětská skupina ocenění Značka kvality od Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

Ceník (platný do 30. 6. 2024)

Školkovné je odečitatelné z daní do výše minimální mzdy v daném kalendářním roce.

a) 2 – 5 dnů v týdnu, celodenní docházka – 3400 Kč/měsíc, pro děti starší 3 let (s překryvem do 31. 8.) 7400 Kč/měsíc

b) 2 - 5 dnů v týdnu,  dopolední docházka 2300 Kč/měsíc, pro děti starší 3 let (s překryvem do 31. 8.) 6300 Kč/měsíc

c) Při kratším pobytu a pro náhradníky je hlídání zpoplatněno systémem platby za každou započatou půl hodinu, přičemž cena za jednu hodinu je 90 Kč/hod. 

Kapacita služby je 12 dětí v jeden okamžik. Při vysokém zájmu o docházku do dětské skupiny mají vždy přednost děti využívající službu více dní v týdnu nebo více hodin denně, případně ty, které ji budou využívat delší dobu. O přijetí dítěte rozhoduje vedoucí dětské skupiny.

 

Nutné dokumenty pro přijetí dítěte do dětské skupiny

- Evidenční list dítěte a docházka

- Lékařské potvrzení o zdravotním stavu dítěte

- Potvrzení o zaměstnání/studiu/rekvalifikaci

- Smlouva o péči o dítě

Tyto a další dokumenty (Plán výchovy a péče, Vnitřní pravidla) jsou ke stažení zde, případně k dostání osobně v Rodinném centru Krumlík.

Provoz dětské skupiny byl do 28. 2. 2022 financován z Evropských sociálních fondů, Operační program Zaměstnanost. Více o projektu se můžete dočíst zde.

Chcete se na cokoli zeptat? Napište nám nebo zavolejte.

 

 

   

   

  Kalendář RC Krumlík:
  Kontakty RC Krumlík
  Rodinné centrum Krumlík
  Urbinská 184
  381 01 Český Krumlov
  telefon: 774 292 622
  e-mail: krumlik@krumlov.cz
  Podporují nás:

  Jsme na FACEBOOKu
  © 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
  Realizoval: WA.cz