JAK JSME ZVLÁDLI AKCI TÁTA FRČÍ POČTVRTÉ
18.06.2014, Petra Cajthamlová
Letos jsme s týmem Krumlíka vyjeli dřív. Na minulý ročník akce Táta dneska frčí jsme dorazili trochu se zpožděním a byli jsme připraveni jen tak tak! Tentokrát nás ale zastavil déšť. Dopoledne krásně a teď liják! Trochu unavená z konce letošního školního roku, jsem stála pod stromečkem a přemlouvala mračna: „ Huš … kuš!“ Přece jsme to nevzdali a sluníčko se na nás usmálo. Čtvrtý ročník neformální oslavy dne otců proběhl a hladce.
Opět s námi slavili nejen tátové i dědečci. Naplnili jsme i téma tohoto roku „ Jak překonat řeku“ na nové outdoorové atrakci. Uplavavší taťka s dětmi, který se pustil provazu byl zachráněn Květou, která za nimi statečně skočila do Vltavy. Konec dobrý všechno dobré. A připojuji ještě 3 důležité věci:
1) Velké poděkování všem, kteří se s námi podíleli na realizaci.
Jmenovitě O. Matějčkovi z Brlohu, který letos zapůjčil a zajistil řezání a zatloukání , panu Pražanovi za zapůjčení luků a šípů, MC Míša za dráhu pro vše co má kolečka, K. Valčuhové a T. Škrabalové za všechny „duše“, které neskončily v řece, panu Lišaníkovi za virtuální střelbu, I. Selucké, H. Čadové, V. Bohoňkové, L. Murgošové, M. Thonové a P. Štikové za „zmalování“, dětí, Domu dětí a mládeže za zapůjčení dopravního hřiště, L. Novákové a její koze Líze, která přišla potěšit nejen děti, pivovaru Eggenberg za nápoje a v neposlední řadě městu Český Krumlov, který na tuto akci každý rok přispívá.
2) Část odkazu Rut Kolínské jako vzkaz a výzva všem otcům k prosazení tohoto svátku.
Liga otevřených otců a Síť mateřských center v předchozích letech iniciovaly návrh vládní rady pro rovné příležitosti žen a mužů, aby se svátek otců stal i oficiálním významným dnem ČR. Sdružení se přitom opírala o některé průzkumy, podle kterých je tomuto svátku nakloněno kolem 70 procent české veřejnosti, uvedla Kolínská. Podle ní má přitom tento svátek velký význam i pro ženy.
"Každé zastavení v běhu všedních dnů přináší příležitost k radosti a ocenění. Den otců otevírá přirozenou možnost pro matky připravit spolu s dětmi oslavu pro tátu," prohlásila.
Kalendář RC Krumlík:
Květen 2022
      
 4  6  7 
 12  13  14 
 18  20  21 
 26  27  28 
     
Kontakty RC Krumlík
Rodinné centrum Krumlík
Urbinská 184
381 01 Český Krumlov
telefon: 774 292 622
e-mail: krumlik@krumlov.cz
Podporují nás:

Jsme na FACEBOOKu
© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz