Zpráva z akce Pohádkový les z pohledu vodnice
12.09.2014
Pohádkový les z pohledu vodnice 6. 9. 2014 byl krásný den, jak říkají suchozemci. My vodníci si na vyhřívání na sluníčku příliš nepotrpíme, ale s nohama v rybníce se to dalo vydržet. I některé děti se chtěly osvěžit v našem krásném zeleném dubíkovském koupališti, ale rodiče jim to bůhvíproč nechtěli dovolit. Tak nám více než 70 rošťáků pomohlo alespoň zachránit uloupené dušičky. Jinde děti zase opravovaly poničený domeček Křemílka a Vochomůrky, vařily s Pejskem a Kočičkou dort nebo pomáhaly popleteným Pohádkovým babičkám poskládat pohádky. Řeknu vám, šikovné jsou ty dnešní děti, jen kdyby tak trávily víc času ve vodě!

Také děkuji všem dobrovolníkům, kteří nám (někteří již poněkolikáté) věnovali svůj čas a nadšení.
D. Türnhoferové za trpělivé vypouštění dětí na cestu Pohádkovým lesem, L. Murgošové a její dceři Kristýnce za krásné princezny, V. Bohoňkové a R. Novotné za vystavění chaloupky pod mechem a kapradím, I. Selucké a I. Škrabalové za ztvárnění pohádkových babiček (I. Škrabalové speciálně za napečení skvělých buchet, které chutnaly zvláště tatínkům), indiánům (Danovi, Natálce a Lence), koníkům a Volnočasovému přírodnímu centru Pepino, modrovlasé vodnici T. Škrabalové za pečlivé strážení Dubíkovského rybníčku, Kočičce P. Štikové a Pejskovi J. Beranovi za upečení skvělého dortu, M. Dvořákové a I. Selucké za ušití kostýmu pro Pejska (zvláštní poděkování od Pejska, který se kostýmu nechtěl vzdát), P. Cajthamlové za koordinaci celé akce, zodpovědné přikládání do ohně a odborný dohled vegetariána nad pečícími se buřty, všem rodinným příslušníkům přítomných, bez kterých, ač většinou nepřítomni/neviděni, by jsme se nemohli pohádkově proměňovat a samozřejmě i všem účastníkům, kteří vdechli Pohádkovému lesu život. Každoročně také poděkování patří těm, kteří se podílejí na materiální podpoře celé akce a to městu Český Krumlov, Lesům města Český Krumlov s.r.o. a Pivovaru Eggenberg.
Budeme se na vás těšit zase příští rok na Dubíku, snad i s čarodějnicí Filoménou, která si letos nestihla vyrobit dostatek léčivých lektvarů a náhle onemocněla.
Vaše vodnice Květa Valčuhová
Kalendář RC Krumlík:
Srpen 2020
      1  2 
 8  9 
 15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 29  30 
 31       
Kontakty RC Krumlík
Rodinné centrum Krumlík
Urbinská 184
381 01 Český Krumlov
telefon: 774 292 622
e-mail: krumlik@krumlov.cz
Podporují nás:

Jsme na FACEBOOKu
© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz