Pohádkový les 2015
07.09.2015, Rodinné centrum Krumlík
I když se nám letos sluníčko schovalo za mraky a teploty byly spíše podzimní, desítky rodičů s dětmi se nenechaly odradit a vyrazily do Pohádkového lesa na Dubík. Fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii nebo na facebooku, kde nám také můžete napsat, jak se vám letošní pohádkové úkoly líbily.
Po splnění úvodního úkolu v rozpoznávání pohádek dostaly děti soutěžní kartičky a mohly vyrazit na cestu za jednotlivými pohádkovými bytostmi. Jeníček a Mařenka snědli celou střechu Perníkové chaloupky, a tak potřebovali vyrobit nové perníčky, aby Ježibaba nic nepoznala. Jeden sladký perníček si pak děti odnesly za odměnu. Babka s dědkem ve své lesní zahrádce zase objevili velikánskou řepu, jenže neměli ani kočičku, ani pejska, ani vnučku, prostě nikoho, kdo by jim pomohl řepu vytáhnout. Ještě že byl les plný dětí! Každý, kdo přiložil ruku k dílu, dostal od babky výborný domácí tvarohový koláček. To byla dobrota! To čarodějnice Filoména a její kouzelnický pomocník měli pro děti jiný úkol: zkoušeli, jestli se vyznají v květinách, stromech, bylinkách i šiškách. A kdo se vyznal, mohl si vzít bonbónek a podívat se na obrovskou pakobylku.
Ani letos nechyběli Indiáni z Pepina. Rozhodli se v lese postavit teepee a děti jim pomohly nakreslit spoustu ochranných kamenů, kterými pak společně s Indiány teepee obložili. Teď už se jim určitě nic zlého nestane. A dětem taky ne, vždyť si nakreslily kamínky i pro sebe. Po tom, co se s Indiány projely na konících, vyrazily děti k dubíkovskému rybníčku, kde našly vodnici Žabku. Žabce utekly dušičky z dušičkového hrníčku a schovaly se jí do bazénku, ale nemusela být dlouho smutná, protože děti jí je pomohly všechny najít a vylovit. Vodnice měla radost, že má dušičky zase hezky pohromadě a poslala děti za Lesní vílou, aby si zasadily kouzelné fazolky, které plní přání. Pak už nezbývalo než vyzvednout si v cíli diplom a odměny za splněné úkoly, opéct buřtíka, vypít malinovku a pohádkový den byl za námi.

Stejně jako každý rok se na akci podílelo mnoho dobrovolníků, kterým bych ráda poděkovala. Veronice Bohoňkové za pomoc s přípravou a zodpovědné zkoušení z pohádkových znalostí na startu do Pohádkového lesa, Ivance Selucké a Irence Škrabalové za tahání přerostlé řepy (určitě je záda bolí ještě teď), Terezce a Honzovi Beranovým za Jeníčka a Mařenku, Věrce Kutlákové a jejímu synovi Luďkovi za čarodějnickou zahrádku, Lence Novákové a malým indiánům z Volnočasového přírodního centra Pepino za malování na kameny a jízdy na konících, Petře Štikové za krásnou vodnici a Petře Cajthamlové za spravedlivé rozdělování odměn a buřtíků. Irence Škrabalové a její dceři Terezce děkuji také za napečení výborných perníčků a koláčků a Mírovi Škrabalovi za nafocení celé akce. Poděkování patří i Městu Český Krumlov a Pivovaru Eggenberg, kteří nás opět materiálně podpořili.

K. Valčuhová
Kalendář RC Krumlík:
Srpen 2020
      1  2 
 8  9 
 15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 29  30 
 31       
Kontakty RC Krumlík
Rodinné centrum Krumlík
Urbinská 184
381 01 Český Krumlov
telefon: 774 292 622
e-mail: krumlik@krumlov.cz
Podporují nás:

Jsme na FACEBOOKu
© 2001, 2015 ICOS Český Krumlov - all rights reserved.
Realizoval: WA.cz